پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی

EN | FA

کارگاه آموزشی مدیریت دانش، فناوری و نوآوری در شرکت‌های صنایع غذایی با تکیه بر نسل چهارم و پنجم تحقیق و توسعه

شنبه ، 25 فروردین 1403

کارگاه

پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی در نظر دارد در راستای برگزاری اولین رویداد ملی فبین فود کارگاه آموزشی مدیریت دانش، فناوری و نوآوری در شرکت‌های صنایع غذایی با تکیه بر نسل چهارم و پنجم تحقیق و توسعه را برای علاقه مندان، متخصصان و پژوهشگران محترم به صورت حضوری و مجازی برگزار نماید.

این کارگاه در تاریخ 1 اردیبهشت ماه ساعت 14:30 11:30   به مدت 3 ساعت برگزار خواهد شد. آقای دکتر جواد سخدری عضو هیأت علمی جهاددانشگاهی مدرس این دوره را بر عهده خواهد داشت.

سرفصل های کارگاه آموزشی مدیریت دانش، فناوری و نوآوری در شرکت‌های صنایع غذایی با تکیه بر نسل چهارم و پنجم تحقیق و توسعه به شرح زیر است:

  • تعاریف و مفاهیم اقتصاد دانش بنیان، ساختار رقابتی، قابلیت سازمانی، انواع و رویکردهای نوآوری، چرخه یادگیری و دانش در شرکت‌های نوآور
  • تحلیل روندهای کلان در صنایع غذایی و الگوهای شکل گیری حوزه‌های سرمایه گذاری در صنایع غذایی
  • منابع (داخلی و خارجی) فرصت‌های تحقیق و توسعه در شرکت های صنایع غذایی
  • توسعه ساختار و قابلیت‌های رقابتی شرکت (سازمان دوسو توان)
  • ایجاد و توسعه پلت فرم (سکو) تولید و عملیات محصولات و خدمات
  • توسعه بازار مبتنی بر نسل‌های جدید بازاریابی محصولات و خدمات
  • توسعه فرهنگ نوآوری پایدار در سازمان در طول زمان (هنجار شدن نوآوری در شرکت)

متقاضیان محترم می‌توانند برای ثبت نام به وب‌سایت رویداد به آدرس fabinnfood.ir مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۳۳۸۹۷۸۳۴۶ تماس حاصل فرمایند.

شایان ذکر است این کارگاه‌ها برای شرکت‌کنندگان در رویداد ملی فبین فود (نماینده تیم ارسال کننده پروپوزال ایده و یا نماینده اعلام کننده نیاز فناورانه) رایگان است. همچنین دانشجویان محترم نیز با ارائه کارت دانشجویی از تخفیف ۳۰ درصدی برخوردار خواهند بود.

نخستین رویداد ملی «فبین‌فود» به منظور هم‌افزایی و مشارکت نقش‌آفرینان زیست بوم دانش و نوآوری در صنعت غذای کشور، با عنوان  «هم‌رسانی نیازها و ایده‌های نوآورانه صنایع غذایی در آزمایشگاه ساخت سریع (فب‌لب)» به همت پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاد دانشگاهی و مشارکت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری دراردیبهشت 1403 در مشهد برگزار خواهد شد. این رویداد با حضور صاحب‌نظران و متولیان ملی و استانی صنعت غذا فرصتی مناسب جهت معرفی نیازها و ایده‌های نوآورانه است.

 تاریخ های مهم:

مهلت ارسال ایده و نیاز: 1403/01/27

اعلام نتایج داوری : 1403/01/31

برگزاری رویداد : 1403/02/13