"مرکز تحقیقاتی و تولید نیمه صنعتی افزودنی های غذایی" در پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی
جهاددانشگاهی خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی خراسان رضوی در راستای چشم انداز خود برای نیل به قطب صنایع غذایی و به منظور تجاری سازی یافته های پژوهشی خود، اقدام به احداث "مرکز تحقیقاتی و تولید نیمه صنعتی افزودنی های غذایی" با اولویت تولید رنگ های طبیعی خوراکی نموده است. تحقیقات مربوط به تولید این رنگ ها از سال 1387 در گروه پژوهشی افزودنی های غذایی این پژوهشکده آغاز شد. احداث این مرکز پس از اجرای موفق بیش از 17 پروژه پژوهشی و به منظور پياده سازي دانش فنی بدست آمده برای توليد رنگ های خوراکی طبیعی در مقیاس نیمه صنعتی و در نهایت تكميل چرخه تجاری سازی محصولات دانش بنیان صورت گرفته است.
مرکز تحقیقاتی و توليد نيمه صنعتي افزودنی های غذایی شامل بخش های سالن تولید، کنترل کیفیت، تحقیق و توسعه، کنترل و ... واقع در پردیس دانشگاه می باشد. در ساخت مجموعه کلیه استانداردها و الزامات واحدهای تولیدی صنایع غذایی لحاظ گردیده است. تجهیزات و ماشین آلات موجود در مرکز شامل سیستم های آسیاب، اکستراکتور، اواپراتور، خشک کن پاششی، خشک کن قفسه ای، سانتریفوژ و ...  بوده که دارای کارایی مناسب برای استخراج و تولید انواع افزودنی های غذایی و دارویی می باشند.
استخراج و تولید رنگ های طبیعی با کاربردهای غذايي، دارويي و صنعتي از منابع بيولوژيکي، فرمولاسیون و تولید انواع افزودنی های غذایی، توانایی استخراج انواع عصاره و اسانس از گیاهان دارویی، تولید انواع پودرهای غذایی و دارویی با استفاده از تکنیک خشک کن پاششی، آموزش کارشناسان حوزه های مختلف صنعت در کشور و ارائه خدمات تخصصی به دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی و سازمان های نظارتی برخی از توانمندی های این مرکز می باشند .

 
 
 
 
Copyright © 2012-2015 JDM All Rights Reserved