فناوری اکستروژن مواد غذایی

اکستروژن مواد غذایی که امروزه به منظور تهیه فرآورده‌های پاستا و سایر فرآورده‌های شکل داده شده، غلات آماده مصرف، اسنک، غذای حیوانات خانگی، فرآورده‌های قنادی، نشاسته اصلاح‌شده مخصوص سوپ، غذای کودک، غذای آماده و پایه‌ای برای تولید نوشیدنی مورد استفاده فراوان قرار می‌گیرد به یکی از فرآیندهای مهم تبدیل شده است. این فرآیند نوعی پخت محسوب می‌شود که می‌توان از آن در تولید فرآورده‌های پُف‌داده و تُرد استفاده کرد. این فرآیند، به صورت مداوم است و در آن دمای بالا و زمان کوتاه اعمال می‌شود و در سال‌های اخیر در سطح جهانی به یکی از مشهورترین فرآیندهای اقتصادی برای فرموله کردن محصولات بر پایه غلات تبدیل شده است.
اکستروژن را می‌توان به عنوان فرآیندی که در آن موادی مثل نشاسته ذوب‌شده با فشار از خروجی (دای) به منظور ایجاد شکل خاص عبور داده می‌شوند تعریف کرد. در حین فرآیند اکستروژن، انرژی حرارتی حاصل، همراه با انرژی مکانیکی (برشی) تغییرات فیزیکوشیمیایی سریعی در ماده اولیه ایجاد می‌کند. یکی از مهمترین ویژگی‌های فرآیند اکستروژن، پف دادن به فرآورده است که بافت ماده غذایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
فناوری اکستروژن به عنوان یک فرآیند تولیدی کارا، نقش مهمی در صنایع غذایی بر عهده دارد. این فرآیند متشکل از عملیات جابجایی، اختلاط، برش، حرارت و تبرید، شکل دادن، خروج مواد فرار و رطوبت، ایجاد طعم، انکپسولاسیون و استریلیزاسیون می‌باشد. این فرآیند می‌تواند در دمای پایین (مثل تولید فرآورده‌های خمیری) و یا در دماهای بالا (مثل تولید اسنک) اجرا شود. در بعضی از سیستم‌ها، به دلیل وجود فشار، آب در حالت مایع فوق داغ است که این موضوع کنترل عمل شکل دادن را تسهیل می‌کند و نیروی برشی را افزایش می‌دهد. این فشار می‌تواند بین 25 تا بیش از 200 بار متغیر باشد.

به دلایل زیر استفاده از فرآیند اکستروژن در دو دهه اخیر رواج یافته است:
تطبیق‌پذیری: این روش امکان تولید طیف وسیعی از فرآورده‌ها را از طریق تغییر اجزا و شرایط عمل اکسترودر و دای‌ها فراهم می‌کند به گونه‌ای که بسیاری از این فرآورده‌ها را نمی‌توان با روش‌های دیگر تولید کرد.
قیمت: فرآیند اکستروژن هزینه کمتری نسبت به سایر روش‌های پخت و شکل‌دهی دارد.
راندمان: اکسترودرها می‌توانند به صورت مداوم عمل کنند که باعث افزایش راندمان می‌شود.
کیفیت محصول: در فرآیند اکستروژن دمای بالا در زمان کوتاه مورد استفاده قرار می‌گیرد و در نتیجه بخش زیادی از ترکیبات حساس به حرارت در آن باقی می‌مانند.
حفظ محیط زیست: در این فرآیند فاضلاب زیادی تولید نمی‌شود و در نتیجه هزینه تصفیه فاضلاب و آلودگی‌های محیط زیست کاهش می‌یابد.

 
 
 
 
Copyright © 2012-2015 JDM All Rights Reserved