مجموعه آزمایشگاه­های تحقیقاتی و اکرودیته استاندارد

در حال حاضر با توجه به افزایش تعداد واحدهای تولیدی و محدود بودن امکانات آزمایشگاهی سازمان­های نظارتی، تشکیل آزمایشگاه­ های کنترل کیفیت به منظور ارزیابی فراورده‌ها و تولید محصولات غذایی سالم و ایمن الزامی است. وجود آزمایشگاه­ های مدرن و مجهز به دستگاه­ های تخصصی جهت انجام آزمایش­ های مورد نیاز صنایع غذایی در امور تحقیقاتی، بازرگانی (صادرات و واردات) و آموزشی که از نظر مدیریت، روش‌های آزمون و ابزار کار از استانداردهای ملی و بین المللی استفاده نموده و بتوانند بصورت آزمایشگاه اکرودیته محلی، منطقه‌ای و ملی عمل نمایند و نتایج اعلام شده توسط این آزمایشگاه­ ها در مراجع داخلی و خارجی مورد استناد باشند، در کشور ما و به ویژه استان خراسان ضروری می­باشد.
آزمایشـگاه تحقیقاتی و اکرودیته پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاد دانشگاهی، از سال 1381 فعالیت خود را در زمینه کنتـرل کیفی و بررسی خصوصیات فیزیکوشیمیایی و میکروبی فراورده‌های غذایی آغاز نمود. این آزمایشگاه وظیفه کنترل مواد اولیه مورد مصرف در صنایع غذایی و مواد غذایی فرآوری­ شده در کلیه مراحل تولید، عرضه و توزیع از طریق انجام آزمون­ های ارگانولپتیکی، فیزیکی، شیمیایی و میکروبیولوژی را بر اساس استانداردهای موجود بر عهده دارد. همچنین  با برخورداری از تجهیزات پیشرفته ضمن ارائه خدمات تخصصی به واحدهای تولیدی و انجام آزمون‌های مختلف کنترل کیفیت و ایمنی مواد غذایی، در انجام پروژه های تحصیلات تکمیلی و پایان­ نامه ­های دانشجویی نیز مشارکت فعال دارد. ارائه خدمات مطلوب با داده­ های قابل اطمینان و هزینه مناسب از اهداف این آزمایشگاه­ ها به شمار می­رود.
از جمله مزایای منحصر به فرد آزمایشگاه اکرودیته جهاد دانشگاهی، وجود بسترهای مناسب به منظور بهره­مندی از  مشاوره و تجربیات اساتید محترم و اعضای هیات علمی گروه صنایع غذایی دانشگاه فردوسی و گروه‌های پژوهشی پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاد دانشگاهی است.

 
 
 
 
Copyright © 2012-2015 JDM All Rights Reserved